خرید کنترل ولو پنوماتیک از تهران

خرید کنترل ولو پنوماتیک از تهران ؛ کنترل ولو وسیله ای است که با اعمال نیرویی غیر از نیروی دست عمل می نماید و میزان جریان سیال را در یک سیستم کنترل فرایندی تنظیم می کند، شیر کنترل شامل یک شیر است که به یک مکانیزم محرکه که توانائی تغییر عنصر کنترل کننده سیال را دارد متصل می باشد .

این تغییر بر مبنای سیگنالی است که از سیستم کنترل دریافت میشود. شیر کنترل نقش مهم و اساسی در یک صنعت فرایندی ایفا می نماید و قسمت زیادی ازهزینه ها ی خرید قطعات و دستگاهها در صنایع مربوط به شیر کنترل و سیستم های جانبی آن می باشد.

خرید کنترل ولو پنوماتیک از تهران

انتخاب شیرهای کنترل قبلا بر مبنای پارامترهای اولیه ای نظیر دامنه جریان افت فشار و … بود ولی اکنون تاکید بر هز ینه ها می باشد بنابراین شیرهای کنترل بایداز لحاظ هزینه ها ی اولیه و هزینه های تعمیراتی مناسب باشند ضمن اینکه می بایست خواص کنترلی خوبی داشته باشند.

پارامترهای ثانویه در انتخاب شیر کنترل شامل نشتی های مجاز، خصوصیات جریانی، دما و سایش می باشد.همچنین باید مساله را در نظر گرفت و نیز باید محرک مناسب انتخاب گردد و نیاز به موقعیت دهنده شیر مشخص گردد. مشخص کردن سایز شیر کنترل که به آن  می گویند بستگی به پارامتر متغیری به نام Cv دارد.پارامترهای مورد نیاز جهت انتخاب شیر کنترل در استاندارد ISA مشخص شده است.

کنترل ولو پنوماتیک چیست؟

کنترل ولوها توسط دریچه متحرک و تغییر حالت دهنده خود که همان نشیمنگاه و توپی می‌باشد جریان سیال عبوری را کنترل و در نتیجه در یک مدار بسته کنترل به خوبی می‌توانند موثر باشند. شیر خودکار هوایی برای کنترل دبی، دما، فشار و سطح مایع سیالات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کنترل ولو پنوماتیک شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین نوع شیرهای کنترل هستند. این کنترل ولوها با استفاده از هوای ابزاردقیق کار می‌کنند و به نام کنترل ولو هوایی نیز شناخته می‌شوند.

طرز کار این شیرها بدین صورت است که سیگنال هوائی که در کنترلر استفاده می‌شود به بالا یا پایین محفظه ای که دیافراگم در ان کاملا مهار شده و توسط دیسکی فلزی به ساقه شیر متصل می‌باشد اثر می‌گذارد. که این اعمال باعث نیروئی می‌گردد. نیروی تولید شده ساقه‌ها را به حرکت در آورده و موجب جابجایی توپی شیر می‌شود.

نیروی تولید شده بایستی بر نیروی فنر و کلیه نیروهایی که باان مقابله می‌نمایند ماننداستهلاک لایه های اب بندی، نیروی عدم تعادل درونی شیر غلبه نموده و توپی شیر را به اندازه ای که به ان فرمان داده شده جابه جا نماید و در ان حالت متوقف نماید یا به عبارت دیگر نیروی دیافراگم با نیروی فنر و دیگر نیروها بحالت تعادل قرار می‌گیرند و در این حالت شدت جریان سیال کنترل می‌گردد.

موارد مهم در انتخاب یک کنترل ولو به شرح زیر می باشد :

1- CV (میزان عبور سیال از ولو را که نشان دهنده حجم در واحد زمان میباشد و با دیمانسیون گالن بر دقیقه اندازه گیری می شود )
2- سایزینگ ولو
3- سیال داخل مسیر ( خورندگی)
4- فشار و اختلاف فشار موجود
5- غلظت و مختصات سیال
6- نشتی ولو (Leakage)
7- اغتشاش سیال
8- دمای سیال
9- قیمت شیر

خرید کنترل ولو پنوماتیک از تهران

ویژگی ها خرید کنترل ولو پنوماتیک

اتصال یکپارچه لوازم جانبی که لوله را از بین می برد با ایجاد یک اتصال پنوماتیک تنها بین موقعیت و سوئیچ محدود و همچنین ارائه یک اتصال

مکانیکی دقیق و محکم که از اتصال محافظت می کند

دیافراگم برگشت پذیر و چند فنر امکان تغییر عملکرد ایمن از شکست را فراهم می کند.

محرک چند فنر اعمال یکنواخت نیروهای محرک را برای کنترل شیر و همچنین باعث کاهش قد و وزن سوپاپ می کند.

، همراه با موقعیت یاب ، می تواند 360 کامل چرخانده شود تا فارغ از جهت سوپاپ ، سهولت کار محلی را فراهم کند.

دیافراگم غلتکی در مقایسه با دیافراگمهای کششی دقت و کاهش هیسترزیس را افزایش می دهد.

 

 

بیشتر بخوانید :  ” خرید بهترین نوع کنترل ولو از نمایندگی تهران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *